• Kapadokya kartal

menu
Farklı mekanlarda ferah atmosferi ve renklerin ahengi...
Harmony of colours and cozy atmosphere at different places...

İnsanlık tarihinin bilinen ilk devirlerindeki yerleşim yerlerinden biri olan Kepez Mevkii, yüksek ve bölgeye hâkim bir yerde bulunmaktadır. 5 katlı yer altı şehri, kaya evleri ve dehlizlerin üzerinde, Gülşehir manzarasına hâkim Kepez Mevkii’nde Kurulu olan otelimiz 16 Ağustos 2013 tarihinde hizmete açılmıştır.

Otelimiz; Nevşehir merkeze 18 km, Avanos’a 24 km, Derinkuyu’ya 50 km, Hacıbektaş’a 26 km, Kozaklıya 73 km, Ürgüp’e 35 km, Acıgöl’e 40 km, Nevşehir Kapadokya Uluslar arası Havaalanına 8 km mesafede bulunmaktadır. Sade dekorasyonu ve eşsiz doğal güzellikleriyle farklı bir konaklama seçeneği sunmaktadır.

Mevlana, Hacıbektaş, Ahi Evran, Yunus Emre gibi değerlere yakınlığı dolayısıyla da tercih edilen Kapadokya Bölgesi’ni, yerli ve yabancı, yılda yaklaşık 3,5 milyon kişi ziyaret etmektedir. Son yıllarda Kartal halkının da bölgeye yoğun ilgi göstermesi Kartal Belediyesi’ni harekete geçirmiş ve yetersiz kalan konaklama imkânlarına da çözüm getirmek adına 30 yıllığına Kapadokya Kartal Otel’i kiralayarak hizmete açmıştır. Böylece Gülşehir’e turizm yönünden katkı sağlanmış ve sosyal belediyecilik anlayışının önemi vurgulanmıştır.